УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ НА ОСНОВІ ВПРОВАДЖЕННЯ СУЧАСНИХ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ В СИСТЕМУ УПРАВЛІННЯ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2024.5.11

Ключові слова:

державна політика, інновації, інформаційна політика, управлінська система, цифрова платформа, цифрова трансформація

Анотація

Статтю присвячено дослідженню сучасних умов цифрової трансформації. Зазначене зумовило необхідність удосконалення теоретичних засад щодо забезпечення управлінського процесу в галузі організації та розвитку економічних систем спільного споживання. Доведено, що використання методів штучного інтелекту та машинного навчання для аналізу даних, їх оптимізації та побудові на цій основі нових схем співробітництва відкриває великі перспективи у процесі управління економічними системами спільного споживання. Вони базуються на формуванні індивідуальних та бізнес-пропозицій, заснованих на дослідженні переваг та поведінки учасників систем спільного споживання завдяки розробці відповідних інтелектуальних алгоритмів та можливості постійного оновлення та адаптації систем до умов цифрової економіки, що змінюються. Наведено класифікацію цифрових платформ, яку представлено наступним чином. За основними типами розрізняють: інструментальні цифрові платформи; програмні комплекси із застосуванням наскрізних технологій до роботи з інформаційними даними; інфраструктурні цифрові платформи служать для забезпечення взаємодії учасників IT-ринку та надання споживачам рішень для автоматизації своїх процесів; прикладні – цифрові платформи, призначені для обміну товарами та послугами між незалежними учасниками сфери діяльності. Визначено особливості та роль цифрової платформатизації, як одного з драйверів впровадження цифрових технологій в управлінні економічними системами, їх роль та значення у вдосконаленні комунікації між організаціями, людьми та соціально-економічними системами, у становленні та розвитку системи спільного споживання – сталоМї глобальної організаційно-економічної моделі, яка міцно увійшла в життя та активно розвивається, набула такого масштабу, що вже сьогодні становить альтернативу ринкової економіки на світовому рівні. Масштабність проблем державної цифрової (інформаційної) політики в Україні, пояснюється стрімким розвитком цифрової економіки, отже, цифрові методи та інструменти, що використовуються в процесі управління системами спільного споживання, вимагають постійної адаптації до змін, оновлення вимог до публічного менеджменту для активного впровадження в діяльність сучасних організацій.

Посилання

Aristova, I.V., (2000), “State information policy and its legal support”. Visnyk Kharkivs'koho natsional'noho universytetu vnutrishnikh sprav,. Vol. 10, pp. 83-88.

Zhuravs'kyj, V.S., Rodionov, M.K. and Zhyliaiev, I.B., (2004). Ukraina na shliakhu do informatsijno-ho suspil'stva. [Ukraine on the way to the information society] Politekhnika, Kyiv. Ukraine.

Malyk, Ya.J., (2015), “Information security of Ukraine: state and prospects for development” Efektyvnist' derzhavnoho upravlinnia, vol. 44 (1), pp. 13-20

(2021), Natsional'na stratehiia spryiannia rozvytku hromadians'koho suspil'stva v Ukraini na 2021 – 2026 roky [National strategy for promoting the development of civil society in Ukraine for 2021-2026] Zatverdzhena Ukazom Prezydenta Ukrain vid 27 veresnia 2021 roku № 487/2021/https://www.president.gov.ua/ documents/4872021-40193). (Accessed 25 oct 2024).

Skoryk O.O., Riabokon' N.P. (2020), “Digital transformation of the public management model: foreign experience and domestic realities”. Elektronne «Derzhavne upravlinnia: udoskonalennia ta rozvytok». vol 7. pp. 3-17. URL:http://www.dy.nayka.com.ua/pdf/7_2020/52.pdf).

Steblyna N.O. (2020), “Components of Digitization of politics: digital forum, digital capital and the structure of digital opportunities” Naukovyj zhurnal «Politykus». Vypusk 5. pp. 126-131.

##submission.downloads##

Опубліковано

2025-03-17

Номер

Розділ

РОЗДІЛ 2 МЕХАНІЗМИ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ